Ανακοινώσεις

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΟΝΕΩΝ: "Πώς διαβάζει και μαθαίνει αποτελεσματικά το παιδί μου;"

Φωτογραφία Niki Mpourika
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΟΝΕΩΝ: "Πώς διαβάζει και μαθαίνει αποτελεσματικά το παιδί μου;"
από Niki Mpourika - Πέμπτη, 8 Μάρτιος 2018, 3:15 μμ

Την ερχόμενη Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018 από τις 19:00 έως τις 20:00 τα «Εκπαιδευτήρια Μπουγά» και η «Orientum – Σύμβουλοι Σταδιοδρομίας» σας προσκαλούν στο ενημερωτικό σεμινάριο με τίτλο: «Πώς διαβάζει και μαθαίνει αποτελεσματικά το παιδί μου;». Το σεμινάριο απευθύνεται σε γονείς μαθητών Δ’, Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού που επιθυμούν να γνωρίσουν τρόπους με τους οποίους το παιδί τους θα μπορεί να διαβάζει και να μαθαίνει πιο αποτελεσματικά. Αναλυτικά, το σεμινάριο περιλαμβάνει τις εξής θεματικές ενότητες: - Το προφίλ των σύγχρονων μαθητών - Τύποι μάθησης - Μελέτη των παιδιών στο σπίτι - Δεξιότητες του 21ου αιώνα - Παιδιά και Νέες Τεχνολογίες - Συζήτηση Εισηγητής του σεμιναρίου θα είναι ο κύριος Ράμμος Δημήτριος, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Υποψήφιος Διδάκτωρ Παν/μίου Δυτικής Μακεδονίας, Σύμβουλος Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Orientum-Σύμβουλοι Σταδιοδρομίας. Ο εισηγητής θα απαντήσει σε ερωτήματα και θα λύσει απορίες του κοινού με την ολοκλήρωση της εισήγησης του. Το σεμινάριο έχει διάρκεια περίπου 1 ώρα.